Ti z vás, co už něco pamatují, si možná vybaví tu šťastnou dobu bez mobilů, kdy se děti proháněly venku zcela bezstarostně, aniž by někdo věděl o jejich aktivitách na sociálních sítích třeba na druhém konci světa. Jakmile si totiž na některé z nich vytvoříte účet, nemáte nikdy jistotu, že se zrovna nějaký „blázen“ nerozhodne vás pronásledovat a ublížit vám. Mnohem bezpečnější je žádný účet tam nemít a udržovat kamarádské vztahy přímým fyzickým kontaktem.
A právě takto to probíhalo za socialismu. Tehdy žádné mobily ani sociální sítě neexistovaly, a děti měly jednu jedinou starost, když se rozběhly za kamarády do ulic – neztratit klíče. Může se to zdát docela legrační, ale tehdy opravdu nikdo neřešil žádná data, děti si v poklidu hrály a skotačily venku v přírodě, jezdily na kole a pobíhaly po hřišti, ovšem právě klíče jim mohly způsobovat nemalé problémy. Šlo hlavně o to, mít je uložené tak, aby byly stále na očích a nemohly se nikde vytrousit. Když vložíte klíče do kapsy, je to riskantní, protože odtud vám vypadnou na zem raz dva, zvláště pokud stále někde pobíháte, což je pro děti typické.
Již tehdy však byli dospělí prozíraví a dávali svým ratolestem klíče na šňůrku, aby si je zavěsily na krk. A ono to fungovalo. A velmi spolehlivě. Klíčenky na krk jsou i dnes ideálním řešením, jak o své klíče dbát a nikde je nezapomenout. A tím nemáme na mysli jen děti, týká se to například těch, co pracují v kanceláři, a neustále prochází budovou sem a tam. Jakmile jsou klíče na krku, víte o nich, vidíte na ně a nestane se, že byste se obávali toho, že nevíte, kam jste je zas zastrčili. Výhodou klíčenek na krk je i fakt, že slouží jako reklamní předmět. Lze je nechat potisknout různými motivy a darovat je třeba při příležitosti narozenin nebo jako firemní prezentaci svým kolegům nebo vašim klientům a zákazníkům.